Eva Kindlová

NEJLEPŠÍ ŽIVOTNÍ ROZHODNUTÍ

Posledních pár let jsem žila jen svou prací. Stres, nedostatek času, málo spánku, práce mnohem více než 8 hodin denně - víkendy i dovolené, celá ta doba strávená u počítače … Jedla jsem jednou denně, navíc jen to, co bylo „při ruce“. Zeleninu a ovoce jsem už skoro neznala, přežívala jsem hlavně na kávě. Na nic jsem ani neměla chuť. Jedla jsem jen proto, že jsem musela. Za těch pár let i pěkných pár kil přibylo. Uvědomovala jsem si, že bych měla začít hubnout, ale neřešila jsem to – jen jsem se odmítala fotit, nebyl čas o tom jinak ani moc přemýšlet.

V práci při jedné mé kvartální prezentaci se mě nadřízení zeptali, co udělám, až prezentace skončí. Já odpověděla, že se půjdu najíst, že jsem ještě nejedla. Byly tři hodiny odpoledne…  Do další prezentace jsem dostala úkol: kromě pracovního obsahu sepsat do back-upu svůj týdenní jídelníček. Znělo to jako vtip, ale mysleli to vážně – možná věděli proč. Uplynulo téměř dalších čtvrt roku a před přípravou další prezentace jsem si začala sepisovat co jím. Měla jsem špatný pocit napsat jen jedno jídlo denně, tak jsem se donutila jíst dvakrát, někdy třikrát. Skutečně poctivě jsem zaznamenávala veškerý přísun potravin. Když jsem pak sepisovala do prezentace obsah jídelníčku a podívala jsem se na shrnutí celého týdne, sama jsem se zhrozila. Do té doby, než se vše dostalo na „papír“ jsem si to vůbec neuvědomovala a právě tohle a jedna moje fotografie ze služební akce, kdy jsem se nechtěně dostala kolegům před objektiv, mě přesvědčilo začít okamžitě jednat. Eva Kindlová PŘED - Zkušenosti a příběhy klientů Světa zdraví Ústí nad Labem

Úplně náhodou na mě v tu dobu na internetu vyskočila nabídka „Světa zdraví“ - první konzultace se slevou. Náhoda nebo osud? Vyplnila jsem formulář a počkala na kontakt. Následovala první návštěva u výživové poradkyně, kdy jsem měla učinit důležité rozhodnutí. Na jedné straně tělesná váha, nezdravý životní styl, vzpomínka na dobu, kdy jsem měla o deset kilo méně, na druhé straně nedostatek financí, případný neúspěch, možná i nedůvěra, zda se mi bude chtít všechno měnit a jestli na to budu mít čas.

Moje až neskutečné hodnoty metabolického věku a viscerálního tuku, k tomu velice přátelské jednání výživové poradkyně Mgr. Exnerové, která mi vše trpělivě vysvětlovala a nabídla možnost splátek, nakonec usnadnily rozhodnutí podepsat smlouvu na úbytek 10 kg váhy za půl roku. Řekla jsem si: „teď nebo nikdy - peníze budou, my nebudem“. Přistoupila jsem na všechny podmínky, ale moje podmínka byla, že nesportuji a sportovat nezačnu. Evidentně v můj úspěch věřila v tu chvíli více ona a 10 kg pro ni nebyl vůbec žádný problém, protože už věděla, co mi v mém snažení pomůže – seznam doporučených a nevhodných potravin, příklad jídelníčku upravený pro člověka bez jakéhokoliv pohybu a přípravky, které mi na začátku nastartovaly správný průběh příjmu potravy a trávení, což mé tělo dávno odvyklo a zlenivělo a místo toho ty chatrné zásoby jídla jen ukládalo. V mém životě nastal zvrat – začít jíst 5x denně dle doporučených potravin, do práce si připravovat krabičky, pít více vody, nepít kávu, více spát. To všechno ze dne na den. Doma jsem vyklidila z kuchyně všechny nevhodné potraviny a začala nakupovat jen ty pro mě vhodné. Zpočátku to bylo velmi obtížné, dodnes s úsměvem vzpomínám na první den, kdy jsem si přinesla domů jídelníček a snažila jsem se vymyslet co si dát k večeři, stejně tak pak na první nákup, kdy se nákupní košík hemžil zelenou barvou salátů, až se mi z toho dělalo špatně J

Když se většinou pro něco rozhodnu, jdu za tím. Nejtěžší je pro mě rozhodnout se, a to jsem měla za sebou. Úspěchy se začaly postupně dostavovat hned od začátku, což u mě posílilo tu správnou motivaci pokračovat a nevzdávat to. Mám navíc to štěstí, že můj přítel rád vaří a moje maminka, ke které chodíme na oběd o víkendu, je také skvělá kuchařka, jen jsme trochu pozměnili z čeho vařit zrovna pro mě, i když vařila pro každého trochu něco jiného. Dvakrát během půl roku jsem přes týden opravdu nestíhala, stačilo mamce zavolat, požádat o pomoc a hotové jídlo si vyzvednout. Dokázala různě kombinovat a vymýšlet recepty – díky ní si mohu dopřát vlastně všechno, co mi vždycky chutnalo – mimo jiné i to co se zdá neuvěřitelné: omáčky s knedlíkem, ovocné knedlíky, bábovku nebo ovocné koláče. Přitom je pro mě všechno zdravé a chutné. Vlastně dříve jsem si na jídle nepochutnávala tak jako nyní… Uvědomuji si, jak skvělé je mít podporu rodiny, hned je to mnohem snazší.

Eva Kindlová PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Ústí nad LabemMám za sebou úspěšných 6 měsíců ve spolupráci s Mgr. Exnerovou, a když se ohlédnu zpět, musím konstatovat, že to tak zlé a náročné vlastně nakonec nebylo. Skoro je mi smutno, že už to končí. Svého cíle jsem dosáhla a jsem na to hrdá! Získala jsem obdiv i mého okolí, že jsem měla pevnou vůli. Dokonce jedna z mých kolegyň začala Svět zdraví navštěvovat také, a já ji to mohu s klidným svědomím jen a jen doporučit. Cítím se fyzicky i psychicky mnohem lépe, zmizely bolesti žaludku, mám mnohem více energie. Začala jsem o sobě více přemýšlet a došla k závěru, že to byl pouze můj první krok. Další změnou pro mě byl závazek tolik času netrávit prací – proč taky? Dnes, i když nepracuji v týdnu jen 8 hodin denně, víkendy mám každopádně volné, přečetla jsem spoustu knížek, občas navštívím své kamarády, začala jsem navštěvovat zajímavé výstavy a dělám zkrátka to, co mě baví a zajímá. Hlavně jsem se naučila odpočívat a dělat si radost, mít více času sama pro sebe, o víkendech se mi pracovat už prostě nechce. O dovolené vypínám služební telefon a neotvírám mail. Zjistila jsem, že to jde a v rámci možností to zvládám i tak. A co překvapilo i mě samotnou? Nyní, když jsem se zbavila 10kg své váhy, začala jsem s kolegy z práce chodit sportovat. Já a sportovat! Musím uznat, že mě to baví a s těmi 10 kily navíc by mě k tomu tenkrát nikdo nedonutil.

Vděčím Světu zdraví a Mgr. Exnerové nejen za příjemný pocit, nižší váhu a návod pro celý život jak si ji udržovat, ale i za velkou pozitivní změnu mého života! Takže velké díky za to, že jsem začala žít a přestala jen přežívat! laughing

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou

Fotogalerie

Svět zdraví NATUREN - Ústí nad Labem

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů Světa zdraví v Ústí nad Labem již 7.989 kg a celkem na všech pobočkác Světa zdraví již 419.600 kg?

RNDr. Petr Fořt, CSc. - Autor mětody Komplexní nutriční typologie 

TOPlist