Jana Lukášová

Proč jsem začala docházet do Světa zdraví?

Celý život se neustále trápím dietami. V mládí to bylo opravdu zbytečné. Při výšce 168 cm jsem držela dietu jen proto, že jsem chtěla mít 64 kg a 68 kg mi připadalo příliš, ačkoliv jsem měla za sebou dvě těhotenství. A tak jsem od 28 let stále přibírala a hubla.

Kolem padesátky jsem začala však přibírat na váze a žádné diety, které jsem dříve použila s úspěchem, nezabíraly. Přidaly se i velké potíže se zády, se kterými se také léčím od mládí, ale potíže byly nyní neúnosné. Lékaři na rehabilitaci a na gynekologii mě od shazování kil zrazovali. Jeden proto, že ačkoliv tuk, ale drží mi páteř. Gynekolog zase proto, že změna hormonů mi prý neumožní zhubnout a budu se zbytečně trápit. Váha stále lezla nahoru a protože bylo vše rozloženo stejnoměrně, všichni v okolí mě ujišťovali, že mi to sluší, že nemám nic řešit.

Číslo na váze mě však stále strašilo. Když se ručička pohybovala téměř před 95 kg a já se viděla na fotkách, rozhodla jsem se. Omezila jsem úplně přílohy, sladké a váha se asi o dvě kila pohnula směrem dolů. Zjistila jsem, že to jde, ale že mi nevyhovuje jíst jen maso a bílkoviny. Rozhodla jsem se navštívit Svět zdraví.

Měla jsem velké štěstí, že mi zrovna „vyšla“ poradkyně, Mgr. Magdaléna Škapcová, která mi především sedla jako člověk a měla jsem pocit, že je to vzájemné. Po vyšetření a dotazníku nakonec vyšlo najevo, že jsem typ smíšený. Přílohy můžu, jen nesmím hlavně pšenici, sladké a musím jíst pravidelně 5x denně. Jídla bylo mnohem víc, než jsem jedla dříve. Poradkyně mě seznámila s velikostmi porcí a seznámila mě s aplikací Kalorické tabulky. Vše jsem si zapisovala do Kalorických tabulek, to mě bavilo a moc mi to pomáhalo. Byla jsem k sobě upřímná a zapsala třeba i jednu mandli ve večerních hodinách navíc. Konzultace mi pomohly především v tom, že jsem chtěla dělat radost nejen sobě, ale i slečně Škapcové, když se mi dařilo. Když se mi nedařilo, zase mě poradkyně uklidnila a upozornila na nedostatky. No a za půl roku je asi 12 kg dole.

Potíže se zády již nemám denně, ale jen občas. Ráda bych ještě zhubla alespoň 4 kg. Myslím, že již na celý život mám stravovací plán. Vím, jak na to, pokud bych měla období, kdy se prostě víc hřeší a pak jak vše doladit. Je to sice plán již na celý život, ale s tím, že nemám vše, co mám ráda a chutná mi, zakázáno a odepřeno.

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou

Fotogalerie

Recepce Světa zdraví Ústí nad Labem

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů Světa zdraví v Ústí nad Labem již 7.989 kg a celkem na všech pobočkác Světa zdraví již 419.600 kg?

RNDr. Petr Fořt, CSc. - Autor mětody Komplexní nutriční typologie 

TOPlist