Jaroslav Bureš

Někdy počátkem roku 2018 jsem objevil v e-mailové poště nabídku od Světa zdraví na možnost kontroly tělesné schránky z hlediska stavu určitých ukazatelů směřujících k posouzení, zda člověk směřuje ke světlým zdravotním zítřkům a bude si i v pokročilém věku užívat radostí života, či naopak směřuje k pouhému přežívání a čekání na milosrdný konec všech radovánek dopřávaných zdravým jedincům.

Jelikož jsem se domníval, že tato doména je určená především ženskému pohlaví a mě se v podstatě nedotýká, nechal jsem nabídku z počátku bez povšimnutí. Během času, kdy mimo jiné Svět zdraví navštívila moje žena, jsem začal pochybovat o své netečnosti a vkrádaly se mi myšlenky, že s mojí váhou (což jsem zjišťoval hlavně na oblečení) asi není vše úplně v pořádku. Pojal jsem proto myšlenku, zkusit se objednat a nechat se překvapit, jakými pseudovědeckými poznatky mě Svět zdraví překvapí. Čekal jsem totiž víceméně obskurní společnost pochybné pověsti. Po delší chvíli váhání jsem se v březnu rozhodl konat a telefonicky jsem se objednal k návštěvě provozovny na Špitálském náměstí, kde tehdy bylo sídlo Světa zdraví. Bylo rozhodnuto a stanoven termín první návštěvy. Pln rozporuplných pocitů hrdého pána lidstva beru za kliku a poprvé vstupuji do zařízení pro mě do té doby výhradně ženského světa.

Jaké bylo moje překvapení, když se mě ujala příjemná obsluha, nabídla něco k pití (nealkoholického!) a vyzvala mě k vyzutí, sundání ponožek a vstupu na váhu, jež nejenom váží, ale i měří neznámé veličiny. Např. objem tuku, viscerálního tuku, svalovou hmotu apod. Toto jsem se ale dozvěděl v další fázi, kdy jsem postoupil do kanceláře odborné konzultantky. Zde jsem se ze sympatických úst dozvěděl pro mě velice nesympatické poznatky, které mohu shrnout do konstatování, že ač mi bude šedesát, podle výsledků vypadám na osmdesát. No nic moc. Proto motto dalšího jednání znělo: co s tím?

Dostal jsem spoustu informací typu co jíst a co ne, v jakém množství a hlavně kdy a kolikrát denně. Dále jsem obdržel mnoho receptů na vhodné pokrmy a jejich přípravu, což mi vůbec nic neříkalo, neboť nejsem žádný Pohlreich, abych se zabýval vařením, pečením a dalšími gastronomickými specialitami. Bylo potřeba rozhodnutí jak dál. Řekl jsem si, že to zkusím a začal jsem shánět pochutiny v prodejnách, do kterých jsem vkročil prvně v životě. Myslím tím takové ty zdravé potraviny, které pomůžou s kde čím. A poté jsem tedy nastoupl cestu, na které se snažím dodržovat doporučené postupy a kupodivu jsem zjistil, že mi jejich plnění vcelku vyhovuje a dle vývoje jednotlivých ukazatelů při dalších návštěvách i pomáhá zlepšovat moji tělesnou schránku. Ruku v ruce se změnou jídelníčku a stravovacích návyků jsem se dal i na znásobení pohybových aktivit, kdy kombinací chytrého telefonu, chytrých hodinek a příslušného softwaru počítám ušlé kilometry, počty různých cviků a délky herních minut strávených na sportovištích.

Takže závěrem mohu konstatovat, že jsem mile překvapen, jak jedna nahodilá e-mailová zpráva mi pomohla začít se věnovat sám sobě, zlepšit si náladu a poznat nové věci ve sféře, kterou jsem pomíjel a nepřikládal jsem jí důležitost, neboť jsem se domníval, že v podstatě nejde nic změnit (pozor – i jsem se pokusil vytvořit vlastní müsli!). Jde to změnit, ale musí se chtít. Jsem tedy rád, že jsem se seznámil se Světem zdraví v Ústí nad Labem.

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou

Fotogalerie

Certifikát o kalibraci tělesného analyzátoru TANITA

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů Světa zdraví v Ústí nad Labem již 7.989 kg a celkem na všech pobočkác Světa zdraví již 419.600 kg?

RNDr. Petr Fořt, CSc. - Autor mětody Komplexní nutriční typologie 

TOPlist