Jitka Dittrichová - Klouby už tak netrpí a cítím se mnohem lépe

Ještě před půl rokem jsem byla člověk, který si s jídelníčkem nedělal velké starosti. Čokolády, pečivo z bílé mouky a jiná méně zdravá jídla byla na mém denním jídelníčku. Do toho plno pracovního zatížení, vyšší věk (50) a nedostatek odpočinku vedly k tomu, že jsem v posledním roce začala rychle nabírat kila, přestože mi pohyb nebyl cizí (2x týdně aerobik s posilováním, 1-2 týdně Zumba a v zimě o víkendech lyže). Věděla jsem, že to tedy není, tím, že bych měla málo pohybu, ale že chyba je v mém stravování. Když mi ručička váhy jednou ukázala 90 kg, začala jsem mít strach, že bych se za čas nemusela pohybovat vůbec. Proto jsem si řekla, že změním svůj životní styl ke zdravějšímu.

Objednala jsem se do ústecké pobočky, kde se mě ujala specialistka paní Renata Peštáková. Hned po první konzultaci jsem věděla, že se do změny stravovacích návyků pustím. Doporučená jídla  mi chutnala a tak jsem neměla problém se změnou skladby mého nového jídelníčku. Na každou další konzultaci jsem se vyloženě těšila. Byla jsem zvědavá, jak mi některé hodnoty klesají (váha, cm, tuky) a některé naopak vstoupnou (svaly,voda). Za půl roku jsem shodila 16 kg a 11,5 cm v pase.

Za tento úspěch musím poděkovat všem, co mě podporovali, počínaje mou poradkyní, která mi sestavovala jídelníčky a seznamovala s novými potravinami, o kterých jsem do té doby neslyšela, přes kamarádky ve cvičení a manžela, který mi většinu nákupů obstarával sám (přesto, že se do změny stravovacích návyků se mnou nezapojil). Pochvala, kterou jsem si vysloužila od okolí byla tou nejlepší odměnou a věřím, že ve svém snažení už vytrvám a ještě o nějaký ten centimetr zmenším svůj objem a dostanu se pod vytoužených 70 kg.

Jitka Dittrichová - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Ústí nad Labem

Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou

Fotogalerie

Certifikát o kalibraci tělesného analyzátoru TANITA

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů Světa zdraví v Ústí nad Labem již 7.989 kg a celkem na všech pobočkác Světa zdraví již 419.600 kg?

RNDr. Petr Fořt, CSc. - Autor mětody Komplexní nutriční typologie 

TOPlist