Marcela Chadžijská

Někdo při stresu hubne, já přibírám. Měla jsem náročné dvouleté období, těžce mi onemocněl manžel. Hodně jsem se mu věnovala, posedávala u něj a vařila ledvinovou dietu. Zdravá výživa především. Sama jsem dlouhou dobu vegetariánem, navíc tedy s nedostatkem pohybu. Postupně jsem zjistila, že se zadýchávám, že neunesu tašku do schodů a nepoznávala jsem se v zrcadle. Nebyla jsem to já, byla jsem doslova oteklá. Chytaly mne křeče do břicha. Zjistila jsem, že mi váha nemilosrdně ukazuje 89 kg.

Byla jsem celý život zvyklá na svých 64 kg při 164 cm výšky. To je tak akorát. Manžel se začal uzdravovat a upozorňoval mne na to, jak vypadám. Říkala jsem, že jsem podvyživená. To nebral. Měla jsem stále hlad, snažila jsem se nejíst, ale nic se nedělo, váha se zasekla na jednom bodě. Na akci, kde všichni zhubli v průměru 2,5 kg, jsem já 2,5 kg přibrala.

Proto jsem se vypravila do nutriční poradny, kde mi bylo potvrzeno to, co jsem říkala, podvýživa. Měla jsem absolutní nedostatek svalové hmoty, zato přebytek vnitřních tuků. Chyběly mi produkty mléčné a maso. Jsem totiž navíc krevní skupina 0, a ta nutně maso potřebuje. Začala jsem jíst 5 x denně, byla jsem přejedená, ale váha šla krásně dolů a přibývalo mi sil.

Důležité pro mne bylo také to, že jsem měla pro manžela černé na bílém, co potřebuji jíst a jak často. Od té doby mi už neříká, že nemám jíst, naopak mi jídlo nabízí. Hubnu min. 0,5 kg za týden - celkově jsem zhubla 7,5 kg za 3 měsíce. Nejdůležitější však je, že se mi vrátila má původní podoba a postava se formuje. Jsem ráda, že se mohu bez pocitu provinění najíst.

Marcela Chadžijská 66 let, pracující důchodce

Marcela Chadžijská - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Ústí nad Labem Marcela Chadžijská PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Ústí nad Labem

Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou

Fotogalerie

Tým Světa zdraví

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů Světa zdraví v Ústí nad Labem již 7.989 kg a celkem na všech pobočkác Světa zdraví již 419.600 kg?

RNDr. Petr Fořt, CSc. - Autor mětody Komplexní nutriční typologie 

TOPlist