Martin Křížek

Nikdy dřív jsem neviděl důvod svoje zdraví a tedy i nadváhu řešit. Byl jsem tím dítětem „podívej, jak ten náš drobeček krásně papá“ a v dospělosti se pak dopracoval k roli místního siláka. Tomu ovšem narostly nejen svaly, ale i desítky kilogramů nadbytečného tuku, protože „drobeček“ krásně papal hlavně spousty knedlíků, rohlíků, šišek salámů, kelímků s majonézovými saláty, půllitrů piv a krabic dortů. A to vše rychle, protože jídlo je jen „plnidlo“ a zbytečná ztráta času, přičemž tyto „orgie“ se odehrávaly hlavně pozdě večer před spaním. Tímto přístupem jsem se rozrostl do obrovských rozměrů a ve svých 36 letech nasbíral na váhu téměř 160 kg při výšce 180 cm.

Problémem jsem se začal zabývat až během vztahu se svou ženou, která mi jako zdravotní sestra nekompromisně vylíčila všechna reálná rizika tehdejšího stavu a začala se starat o změnu mého stravování. Pro začátek jsem začal užívat léky na vysoký tlak, který jsem měl už 10 let předtím, ale nebolel, tak jsem se neléčil. Zanedlouho jsme zjistili, že jedny léky už nestačí a dostal jsem dvojkombinaci. Co se týče jídla, snažili jsme se změnit frekvenci a hlavně jeho složení, na množství jsem si příliš sáhnout nenechal (plnidlo), ale redukce hmotnosti probíhala velmi rychle, mám velký výdej energie při práci.

Po prvním, tříměsíčním, období, které přerušila vážná nemoc, jsem měl o 20 kg méně. Po dvou letech a překonání nemoci mi chyběla motivace v redukci pokračovat, poskytla mi ji návštěva Světa zdraví, pustil jsem se do toho znovu.

Po dalších 4 měsících jsem na váze necelých 110 kg, mám tedy téměř 50 kg ze své původní hmotnosti pryč, všechny hodnoty začaly šlapat na paty těm optimálním, laboratorní výsledky jsou naprosto v normě, mohl jsem vysadit jedny léky na hypertenzi, celkově se cítím lehčí, pohyblivější, spokojenější. Poprvé jsem si nakoupil oblečení běžné velikosti v běžném obchodě. Obdivné reakce okolí mě těší a jsou mi velkou motivací k udržení nebo možná i zlepšení současného stavu.

Martin Křížek - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Ústí nad Labem Martin Křížek PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Ústí nad Labem

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou

Fotogalerie

Svět zdraví NATUREN - Ústí nad Labem

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů Světa zdraví v Ústí nad Labem již 7.989 kg a celkem na všech pobočkác Světa zdraví již 419.600 kg?

RNDr. Petr Fořt, CSc. - Autor mětody Komplexní nutriční typologie 

TOPlist