Renata Peková

Moje váha „plynule“ rostla od druhého porodu. Nebylo to nic skokového, ale za 30 let to bylo 30 kg. Sportu jsem se nikdy nestranila, ale postupně se měnil druh pohybu. Z jízdy na kole se stala chůze, z aerobiku zůstalo plavání a posilovna. S ručičkou na váze to moc nehnulo.

Možná tím pravým momentem „nakopnutí“ bylo narození vnoučka. Věděla jsem, že nemám dostatek sebekontroly, abych hubnutí zvládla sama. Potřebovala jsem nad sebou dohled. Po roce musím říct, že volba Světa zdraví a paní Zemanové, byla pro mě to pravé.

Sama na sobě jsem si ověřila, že samotný pohyb nestačí. Bylo potřeba přidat změnu jídelníčku a u mě zejména velikost porcí. Nyní mohu říct, že změna jídelníčku dělá cca 70% a sport zbývajících 30% úspěchu. Rozhodně nemohu říct, že bych strádala hlady. Musela jsem se naučit pracovat s jídelníčkem ve vztahu k plánovanému pohybu toho dne. Naštěstí jsem nemusela řešit zdravotní problémy ani nějaké chronické nemoci, které by mě ve stravě nebo v pohybu omezovaly.

S tím, jak klesala moje hmotnost, jsem měla více energie, přestala jsem se nadměrně potit, zvládla jsem bez problémů túry v kopcovitém terénu. Znovu jsem si koupila kolo a s požitkem jsem začala vyrážet na jízdy po okolí. A netrvalo dlouho a zjistila jsem, že ve dni bez pohybu jsem podrážděnější a méně spokojená.

Při vstupu do Světa zdraví jsem neočekávala zázraky. Věděla jsem, že k hubnutí musí dojít pozvolna a přiměřeně. Vždyť ani můj nárůst váhy nevznikl za pár měsíců… Po roce je pro mě zadostiučinění úbytek -13 kg a -10 cm v pase.

 

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou

Fotogalerie

Tým Světa zdraví

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů Světa zdraví v Ústí nad Labem již 7.989 kg a celkem na všech pobočkác Světa zdraví již 419.600 kg?

RNDr. Petr Fořt, CSc. - Autor mětody Komplexní nutriční typologie 

TOPlist