Šárka Vejtrubová

Šárka Vejtrubová - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví NATUREN - Ústí nad LabemProblémy s váhou jsem měla snad od narození. Už na fotografiích z dětství se na mě usmívá malé boubelaté děvčátko s faldíky, které je přeci tak roztomilé. Ale co bylo roztomilé, tak do čtyř let věku, později začalo být problémem. Už v pubertě jsem vnímala svoji postavu jako ne příliš ideální a zkoušela první diety. Mám za sebou snad všechny. Dělenou stravu, tukožroutskou polévku, pojídání „zlatých vajec" (prášky, které vám rozhodí psychiku a nejen ji). Některé měly úspěch – třeba po dělené stravě jsem nepřibrala půl roku – po většině se však dostavil jo-jo efekt a měla jsem i o pár kilo víc. V mládí jsem sportovala, hrála jsem volejbal a později s manželem chodila každý víkend do kopců a na dlouhé pochody. Nikdy jsem nebyla štíhlá, ale měla jsem pevnou postavu bez špeků. Po narození syna jsem svoje pohybové aktivity utlumila a stala se „línou". Občas mě muž někam vytáhl, ale výlety už nebyly tak dlouhé, do kopců se mi moc nechtělo.

Svým stylem života jsem v listopadu 2012 dosáhla 101 kg živé váhy. A měla jsem i zdravotní problémy  - vysoký tlak, špatná kondice, bolest v zádech (vyhřezlá ploténka mě trápí už od mládí – dispozice mám po otci). Právě častá bolest  zad způsobila zcela mou absenci v pohybových aktivitách. Ocitla jsem se v bludném kruhu, sportovat jsem kvůli časté bolesti zad moc nemohla a dobré jídlo jsem si nechtěla odepřít. Už jsem byla zoufalá, měla na sebe vztek a věděla jsem, že už si sama nejsem schopna pomoci.

Přibrouzdání internetem jsem narazila na Svět zdraví a jejich program pod odborným vedením se mi líbil. A když jsem zjistila, že spolupracují s dr. Fořtem, kterého jsem si oblíbila z televizního seriálu Pod pokličkou, bylo rozhodnuto. Přihlásila jsem se do programu a do rukou jsem se dostala sympatické výživové poradkyni paní Kulhánkové. Začal můj boj s kily a ona byla v tomto boji mým strategickým poradcem i přísným učitelem.

Začátek byl o pevné vůli, o osvojení si návyků stravování, o překonání lenosti, o nechuti se hýbat. Začala jsem chodit každý den pěšky do schodů – 7 pater a bylo zajímavé, jak se moje kondice začala zlepšovat, což jsem poznala podle toho, že po pár měsících jsem schody vyběhla jako nic a byla schopna odpovědět kolegyním na pozdrav bez zadýchání. Dvakrát až třikrát do týdne jsme s manželem, k jeho velké radosti, začali opět chodit do kopců.

Za rok jsem odhodila 15kg váhy a cítím se skvěle. Obměnila jsem šatník a i zdravotně jsem na tom lépe.

Vím, že ještě nemám vyhráno, můj cíl je si váhu udržet a shodit ještě alespoň 5 kg. Celá moje rodina mě v mém úsilí podporuje a fandí mi i kamarádky a kolegyně v práci. Šárka Vejtrubová - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví NATUREN - Ústí nad Labem

Po roční „léčbě" jsem přišla na jednu důležitou věc, že vedle pevné vůle a odhodlání změnit svůj životní styl a stravování, je důležitá i psychika, bez které je veškeré snažení na nic. Když nejste v pohodě, tak se vám to nepodaří. Poznala jsem to sama na sobě v období, kdy můj syn neodmaturoval a já na tom byla psychicky špatně. V tomto období se moje mysl zabývala jinými věcmi, nic mě nebavilo a já se začala ládovat sladkostmi. Váha se zastavila, no, proč to nepřiznat, dokonce jsem 1 kg přibrala. A bylo to opět přesvědčování a smutný pohled mojí milé poradkyně, že jsem se naštvala sama na sebe a rozhodla jsem se, že nedopustím, aby mě ta mrcha obezita dostala a vyhrála nade mnou. Snad se mi to podaří.

(Koláč, co jsem upekla o víkendu, se na mě směje, ale já fakt nevím, jak chutná, snad dobře, moji kluci ho snědli celý sami).

Šárka Vejtrubová

Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou

Fotogalerie

Svět zdraví NATUREN - Ústí nad Labem

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů Světa zdraví v Ústí nad Labem již 7.989 kg a celkem na všech pobočkác Světa zdraví již 419.600 kg?

RNDr. Petr Fořt, CSc. - Autor mětody Komplexní nutriční typologie 

TOPlist