Tomáš Císař 

Jak šla kila dolu, krevní tlak je následoval.

Pro návštěvu Světa zdraví jsem se rozhodl po kontrole u mého kardiologa. Ten mě po běžné kardiologické kontrole neváhal informovat o tom, že za můj zhoršený zdravotní stav nemůže nic jiného než nadbytečná kila, která jsem s sebou neustále nosil. Položil mi otázku, zda tedy chci i nadále živit farmaceutické giganty, nebo svou hmotnost zredukuju a za čas se medikace úplně zbavím. Co myslíte, docela výzva, ne?

Řekl jsem si dost – pojď s tím začít zápasit!

Věděl jsem, že sám to s největší pravděpodobností nezvládnu. Na doporučení svého kardiologa jsem neváhal a vyhledal pomoc výživového poradenství ve Světě zdraví. Vzhledem k dobrým referencím právě na Svět zdraví už v ordinaci lékaře jsem se obrátil na pobočku v Ústí nad Labem, kde jsem se také objednal na odbornou konzultaci. Posléze následovala diagnostika a rozbor mého životního stylu.

Diagnostika dopadla pochopitelně katastrofálně!

Katastrofální výsledky mne ihned motivovaly ke změně nejen jídelníčku, ale i životního stylu. Společná dohoda o roční spolupráci byla pro mne jasnou volbou.

O tom, jak se správně mám stravovat, jsem se dočetl ve svém individuálním plánu.

Už na první konzultaci jsem se začal, společně se svou poradkyní, seznamovat se svým novým jídelníčkem. Ukázalo se, že jsem o některých potravinách dosud neslyšel. O to větším zázrakem pro mne bylo to, že tyto potraviny jdou sehnat téměř v každém supermarketu. Další překvapení bylo přichystáno pro mou peněženku u pokladny. Zjistil jsem, že útrata není závratná, ba naopak vyrovnala se mým běžným útratám z předchozího období mého života. A pak, že to nejde.

S novým jídelníčkem jsem se sžil velice rychle, dokonce jsem musel jíst mnohem více a častěji, než tomu bylo dříve, zkrátka pravidelně a v menším množstvím. Postupně jsem zařadil mezi mé denní aktivity chůzi, zvládl jsem i více jak 12000 kroků denně.

S ubývajícími kily se snížil i můj krevní tlak.

Můj krevní tlak se postupně snížil. Začal jsem se cítit mnohem vitálněji, přehnaná únava postupně vymizela. Můj život začal být veselejší a plný pozitivní energie. Podařilo se mi odložit necelých 15 kg za 12 měsíců. Nyní jsem rád, že jsem se dal do boje a nevzdal jsem se.

Veliké poděkování patří mé patronce, výživové poradkyni, magistře Magdaléně Škapcové, která byla vždy trpělivá a vše mi s úsměvem na tváři vysvětlila.

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou

Fotogalerie

Certifikát o kalibraci tělesného analyzátoru TANITA

Víte, že ...

... klienti již zhubli pod vedením výživových specialistů Světa zdraví v Ústí nad Labem již 7.989 kg a celkem na všech pobočkác Světa zdraví již 419.600 kg?

RNDr. Petr Fořt, CSc. - Autor mětody Komplexní nutriční typologie 

TOPlist